نماز

تاریخ: 28/12/1392 ساعت: 17:17 بازدید: 48 نویسنده: فیاض آقایی

کسى که عمداً نماز را ترک کند يا سبک بشمارد، چه حکمى دارد؟.

آيا بر کسى که آب و چيزى که تيمم بر آن صحيح است، در اختيار ندارد (فاقد الطهورين)، نماز واجب است؟

به نظر شريف جنابعالى، موارد عدول در نماز واجب کدام است؟ 

نماز گزارى که مى‏خواهد در روز جمعه بين نماز جمعه و ظهر جمع نمايد، آيا بايد براى هر يک بدون قصد وجوب، فقط قصد قربت کند، يا اين که براى يکى از آن دو هم قصد قربت نمايد و هم قصد وجوب و براى ديگرى فقط قصد قربت نمايد و يا اين که بايد براى هر دو هم قصد وجوب کند و هم قصد قربت؟ 

اگر خونريزى از دهان يا بينى از اول وقت نماز تا نزديک آخر آن ادامه داشته باشد، نماز چه حکمى دارد؟ 

آيا هنگام خواندن ذکرهاى مستحبى نماز، آرامش کامل بدن واجب است يا خير؟ 

براى بعضى از افراد در بيمارستان لوله‏هايى به نام سوند براى خروج بول قرار مى‏دهند که در اين صورت بول بدون اختيار از مريض در حالت خواب يا بيدارى و يا در بين نماز خارج مى‏شود، اميدواريم به اين سؤال پاسخ فرماييد: آيا اين فرد بايد دوباره نماز را در وقت ديگرى بخواند يا نمازى که در آن حالت خوانده، کافى است؟ 

 موضوعات:احكام نماز ,
اهميت-و-شرايط-نماز اهميت-و-شرايط-نماز اهميت-و-شرايط-نماز اهميت-و-شرايط-نماز اهميت-و-شرايط-نماز امتیاز : 105 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: 28/12/1392 ساعت: 12:44 بازدید: 81 نویسنده: فیاض آقایی

اقتدا به معلولين عزيز براى نماز در موارد زير چه حکمى دارد؟

من از طلاب علوم دينى هستم که دست راستم بر اثر عمل جراحى قطع شده است. به تازگى متوجه شده‏ام که امام خمينى(قدّس‏سرّه) امامت فرد ناقص براى کامل را جايز نمی ‏داند. بنا بر اين خواهشمندم حکم نمازهاى مأمومينى را که تا به حال امام جماعت آنان بوده‏ام، بيان فرماييد. ؟

من از طلاب علوم دينى هستم که در جريان جنگ تحميلى بر جمهورى اسلامى ايران از ناحيه پا مجروح و انگشت شست پايم قطع شده است در حال حاضر امام جماعت يکى از حسينيه ‏ها هستم، آيا اين کار اشکال شرعى دارد؟ لطفاً حکم آن را بيان فرماييد. ؟موضوعات:احكام نماز ,
امامت-شخص-ناقص‏-العضو امامت-شخص-ناقص‏-العضو امامت-شخص-ناقص‏-العضو امامت-شخص-ناقص‏-العضو امامت-شخص-ناقص‏-العضو امتیاز : 109 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: 28/12/1392 ساعت: 12:36 بازدید: 45 نویسنده: فیاض آقایی

من قادر بر خواندن نماز نيستم، آيا جايز است که شخصى به نيابت از من نماز بخواند؟ آيا فرقى بين اينکه نائب طلب اجرت کند و يا طلب اجرت نکند، وجود دارد؟ 

کسى که نماز استيجارى مى‏خواند: 1 ـ آيا گفتن اذان و اقامه و سلام‌هاى سه گانه و تسبيحات اربعه به‌طور کامل بر او واجب‏ است؟ موضوعات:احكام نماز ,
نماز-استيجارى نماز-استيجارى نماز-استيجارى نماز-استيجارى نماز-استيجارى امتیاز : 105 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

آخرین مطالب

پنجشنبه 11 اردیبهشت 1393

مطالب محبوب

پنجشنبه 11 اردیبهشت 1393
شنبه 23 فروردین 1393
پنجشنبه 14 فروردین 1393
دوشنبه 11 فروردین 1393
سه شنبه 19 فروردین 1393

صفحات مطالب