نماز

تاریخ: 28/12/1392 ساعت: 12:04 بازدید: 82 نویسنده: فیاض آقایی

س 711: نماز آيات چيست و علت شرعى وجوب آن کدام است؟ 

ج: نماز آيات دو رکعت است که هر رکعت آن پنج رکوع و دو سجده دارد و اسباب شرعى وجوب آن عبارت است از: کسوف خورشيد و خسوف ماه، اگر چه مقدار کمى از آنها گرفته شود؛ زلزله و هر حادثه غيرعادى که باعث ترس بيشتر مردم شود مانند بادهاى سياه يا سرخ و يا زرد که غيرعادى باشند؛ تاريکى شديد، فرو رفتن زمين و ريختن کوه، صيحه آسمانى و آتشى که گاهى در آسمان ظاهر مى‏شود. در غير از کسوف و خسوف و زلزله، بايد آن حادثه موجب ترس و وحشت بيشتر مردم شود، و حادثه‏اى که ترس آور نباشد و يا موجب ترس و وحشت افراد نادرى گردد، اعتبار ندارد. 

................موضوعات:احكام نماز ,
نماز-آيات-چيست-و-علت-شرعى-وجوب-آن-کدام-است؟- نماز-آيات-چيست-و-علت-شرعى-وجوب-آن-کدام-است؟- نماز-آيات-چيست-و-علت-شرعى-وجوب-آن-کدام-است؟- نماز-آيات-چيست-و-علت-شرعى-وجوب-آن-کدام-است؟- نماز-آيات-چيست-و-علت-شرعى-وجوب-آن-کدام-است؟- امتیاز : 100 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: 28/12/1392 ساعت: 11:51 بازدید: 44 نویسنده: فیاض آقایی

به نظر شيعه نماز خواندن در پنج وقت مستحب است نه واجب. و پشت سرهم خواندن (نماز ظهر و عصر و همچنین مغرب و عشا) اشكال ندارد.
ظهر و عصر و مغرب و عشاء را با هم خواندن از زمان پيامبر اعظم شروع شده است و پيامبر هم بين اين دو نماز جمع مى ‏كردند و هم به تفريق مى ‏خواندند و هيچ‏ گونه ترديدى در اين نيست. همين سيره هم در ميان ائمه  رواج داشت . 
شيعيان در طول تاريخ، تلاش كرده ‏اند كه سنت‏ هاى پيامبر را زنده نگهدارند و جمع خواندن این دو نماز هم يكى از سنّت‏ هاى پيامبر است. 
براى نمونه برخى از روايات را در زمينه‏ ى جمع خواندن ظهر و عصر و مغرب و عشاء مى ‏آوريم:

..................

 

 موضوعات:اسرار و چرائی نماز ,
چرا-شيعيان،-نمازهاى-پنجگانه-را-در-سه-نوبت-مى-خوانند؟ چرا-شيعيان،-نمازهاى-پنجگانه-را-در-سه-نوبت-مى-خوانند؟ چرا-شيعيان،-نمازهاى-پنجگانه-را-در-سه-نوبت-مى-خوانند؟ چرا-شيعيان،-نمازهاى-پنجگانه-را-در-سه-نوبت-مى-خوانند؟ چرا-شيعيان،-نمازهاى-پنجگانه-را-در-سه-نوبت-مى-خوانند؟ امتیاز : 105 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: 28/12/1392 ساعت: 11:15 بازدید: 71 نویسنده: فیاض آقایی

کسانیکه نماز نمیخونن صد در صد جهنمین ؟ (بی چون و چرا) ؟؟

آیا بقیه اعمال خوب انسان مهم نیست و فقط نمازه که انسان رو بهشتی و جهنمی میکند ؟؟

آیا اگر انسان نماز نخوونه بقیه اعمال خوبش رو خدا قبول نمیکنه؟؟

آیا این فقط در دین اسلامه یا در ادیان دیگر هم همچین چیزی مطرحه؟؟موضوعات:اسرار و چرائی نماز ,
چند-سوال-جواب-درباره-نماز چند-سوال-جواب-درباره-نماز چند-سوال-جواب-درباره-نماز چند-سوال-جواب-درباره-نماز چند-سوال-جواب-درباره-نماز امتیاز : 105 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

آخرین مطالب

پنجشنبه 11 اردیبهشت 1393

مطالب محبوب

پنجشنبه 11 اردیبهشت 1393
شنبه 23 فروردین 1393
پنجشنبه 14 فروردین 1393
دوشنبه 11 فروردین 1393
سه شنبه 19 فروردین 1393

صفحات مطالب