نماز

تاریخ: 25/12/1392 ساعت: 20:13 بازدید: 60 نویسنده: فیاض آقایی

تأمين به معناى گفتن آمين بعد از قرائت سوره‏ى حمد است. طبق نظر اهل‏بيت(عليهم ‏السلام) نه تنها گفتن آن در نماز مستحب نيست، بلكه موجب بطلان نماز می ‏گردد، زيرا دليلى بر استحباب آن در نماز وجود ندارد. ولى مذاهب اهل سنت آن را از سنت‏هاى نماز دانسته يا مستحب می دانند.شكى نيست كه نماز جزء عبادات است و اصل در عبادات، توقيفى بودن است، يعنى در مقدار و كيفيت آن بايد اذن شارع باشد و خروج از اين قاعده مصداق بدعت و تشريع محرم است.
ابن قدامه حنبلى مى‏گويد: «عبادات توقيفى است و هيچ جزءِ يا شرطى از آن با قياس يا علت تراشى ثابت نمى‏گردد؛ خصوصاً نماز»؛ المغنى، ج 1، ص 506.

.................موضوعات:اسرار و چرائی نماز ,
چرا-اهل-سنت-در-نمازشان-«آمين»-می-‏گويند؟ چرا-اهل-سنت-در-نمازشان-«آمين»-می-‏گويند؟ چرا-اهل-سنت-در-نمازشان-«آمين»-می-‏گويند؟ چرا-اهل-سنت-در-نمازشان-«آمين»-می-‏گويند؟ چرا-اهل-سنت-در-نمازشان-«آمين»-می-‏گويند؟ امتیاز : 86 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: 24/12/1392 ساعت: 19:34 بازدید: 57 نویسنده: فیاض آقایی

يکي از فرقه هاي فعال و پرجمعيت در ايران فرقه موسم به اهل حق مي باشد.اهل حق را با نامهاي ديگري همچون يارسان،يارستان و آئين ياري مي خوانند.شعيان اينان را با نامهائي همچون علي اللهي و شيطان پرست و..... ياد مي کنند که امروزه اکثر مردم اهل حق اين نامها را تهمتي بيش به آئين و مسلک خود نمي دانند.موضوعات:ـ نماز در ادیان ,
"اهل-حق"خواندن-نماز-یا-نخواندن "اهل-حق"خواندن-نماز-یا-نخواندن "اهل-حق"خواندن-نماز-یا-نخواندن "اهل-حق"خواندن-نماز-یا-نخواندن "اهل-حق"خواندن-نماز-یا-نخواندن امتیاز : 89 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: 24/12/1392 ساعت: 19:31 بازدید: 61 نویسنده: فیاض آقایی

مهر همان خاك است كه به صورت تراكم درآمده است. سجده بر خاك امري معمول از زمان پيامبر(ص) بوده است و سجده بر خاك مخصوص يعني بر تربت سيدالشهدا(ع) مورد عمل و تأكيد امامان معصوم چون حضرت صادق(ع) بوده است. امام صادق فرمود: «حضرت زهرا(س ) از تربت سيدالشهدا حمزه تسبيحي درست كرد و با آن ذكر مي گفت و مردم نيز بر او تأسي كردند وقتي امام حسين (ع) سيدالشهدا شهيد شد آن فضيلت بر تربيت امام حسين(ع) نيز داده شد». (مستدرك الوسائل , النوري , مؤسسه آل البيت , ج 4, ص 12, باب استحباب السجود علي تربه الحسين (ع ) او لوح منها و اتخاذ السبحه منها).موضوعات:اسرار و چرائی نماز ,
سجده-بر-مهر سجده-بر-مهر سجده-بر-مهر سجده-بر-مهر سجده-بر-مهر امتیاز : 85 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

آخرین مطالب

پنجشنبه 11 اردیبهشت 1393

مطالب محبوب

پنجشنبه 11 اردیبهشت 1393
شنبه 23 فروردین 1393
پنجشنبه 14 فروردین 1393
دوشنبه 11 فروردین 1393
سه شنبه 19 فروردین 1393

صفحات مطالب