نماز

تاریخ: 24/12/1392 ساعت: 18:36 بازدید: 74 نویسنده: فیاض آقایی

در ابتدا بايد دانست كه علاوه بر شيعيان، يكى از فرقه‏هاى اهل سنت به نام «مالكى»ها، نيز نماز خود را بدون دست بسته، برگزار می ‏كنند.
با توجه به اينكه شيعيان، روش و كيفيت نماز و عبادات خود را از اهل بيت(عليهم ‏السلام) فراگرفته‏اند و اهل بيت نزديك‏ترين، افراد به پيامبر(صلی ‏الله ‏عليه) می ‏باشند و از سوى ديگر دست بسته نماز خواندن در ميان اهل سنت اختلافى مى‏باشد. موضوعات:مقالات ,
چرا-اهل-سنت-دست-بسته-نماز-میخوانند؟ چرا-اهل-سنت-دست-بسته-نماز-میخوانند؟ چرا-اهل-سنت-دست-بسته-نماز-میخوانند؟ چرا-اهل-سنت-دست-بسته-نماز-میخوانند؟ چرا-اهل-سنت-دست-بسته-نماز-میخوانند؟ امتیاز : 87 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: 24/12/1392 ساعت: 18:09 بازدید: 48 نویسنده: فیاض آقایی

نماز برقراري ارتباط مستقيم با معبود است و مسلمان مؤمن در شبانه روز پنج مرتبه به عبادت و بندگي خالق خود مي پردازد. بنابراين شايسته است كه اين ارتباط با حضور قلب و خلوص نيّت باشد و از عواملي كه باعث اختلال در اين ارتباط ميگردد پرهيز شود. روشن است كه پديدآمدن حالت حضور قلب، نياز به زمينه‏سازي و مقدمه چيني دارد و از جمله عواملي كه ممكن است مانع حضور قلب شود، نمازگزاردن در مكان‏هايي است كه پر رفت و آمد ميباشد و يا در مسير عبور و مرور مردم قرار دارد چرا كه عبور و مرور مانع حضور و خلوص ميشود.

.........................موضوعات:مقالات ,
رد-شدن-از-جلوی-نمازگذار-اهل-سنت رد-شدن-از-جلوی-نمازگذار-اهل-سنت رد-شدن-از-جلوی-نمازگذار-اهل-سنت رد-شدن-از-جلوی-نمازگذار-اهل-سنت رد-شدن-از-جلوی-نمازگذار-اهل-سنت امتیاز : 85 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: 24/12/1392 ساعت: 17:43 بازدید: 79 نویسنده: فیاض آقایی

یکی از بخش های بسیار مهم ادیان الهی، مناسک و عبادیات است که شامل یک سلسله اعمال مقدس است که پیروان آنها، از طریق آن به پرستش خداوند می پردازند. پرستش خداوند شیوه های گوناگونی از قبیل حج، نماز، قربانی، نذر و... دارد که بارزترین و عالی ترین آنها نماز است که با آداب و تشریفات خاصی اقامه می شود.آنچه از تحقیق و بررسی در ادیان، خاصه ادیان الهی، بر می آید این است که هر دینی از سه بخش اصلی "اعتقادات"، "اخلاقیات" و "عبادیات" تشکیل شده است.

..............موضوعات:ـ نماز در ادیان ,
شرح-کامل-نماز-در-آیین-زرتشتی شرح-کامل-نماز-در-آیین-زرتشتی شرح-کامل-نماز-در-آیین-زرتشتی شرح-کامل-نماز-در-آیین-زرتشتی شرح-کامل-نماز-در-آیین-زرتشتی امتیاز : 89 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

آخرین مطالب

پنجشنبه 11 اردیبهشت 1393

مطالب محبوب

پنجشنبه 11 اردیبهشت 1393
شنبه 23 فروردین 1393
پنجشنبه 14 فروردین 1393
دوشنبه 11 فروردین 1393
سه شنبه 19 فروردین 1393

صفحات مطالب