نماز

تاریخ: 28/12/1392 ساعت: 18:14 بازدید: 66 نویسنده: فیاض آقایی

آيا نماز خواندن در لباسى که شک در نجس بودن آن دارم، صحيح است؟ 

آيا نماز خواندن در کمربند چرمى که از آلمان خريده‏ام و شک دارم که از پوست طبيعى است يا مصنوعى و از پوست حيوان تذکيه شده است يا خير، اشکال شرعى دارد؟ نمازهايى که با آن خوانده‏ام، چه حکمى دارد؟ 

اگر نمازگزار يقين داشته باشد که نجاستى بر بدن يا لباسش وجود ندارد و نماز بخواند، بعداً معلوم شود که بدن يا لباس او نجس بوده است. آيا نماز وى باطل است؟ اگر در حين نماز نجاست حاصل شود، نماز او چه حکمى دارد؟


جواب سوالات بالا و سوال جواب های در زمینه احکام نماز و لباس نمازگزار را در ادامه مطلب میتوانید مطالعه فرمایید.موضوعات:احكام نماز ,
احکام-نماز-و-لباس-نمازگزار احکام-نماز-و-لباس-نمازگزار احکام-نماز-و-لباس-نمازگزار احکام-نماز-و-لباس-نمازگزار احکام-نماز-و-لباس-نمازگزار امتیاز : 90 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: 28/12/1392 ساعت: 18:08 بازدید: 36 نویسنده: فیاض آقایی

آيا از نظر شرعى به ثبت رساندن حسينيه به نام اشخاص معيّن، جايز است؟ 

در رساله ‏هاى عمليه آمده است که جايز نيست شخص جنب و حائض داخل حرم ائمه(عليهم‌السلام) شوند. خواهشمند است توضيح بفرماييد که منظور از حرم، همان زير گنبد است يا اين که شامل همه ساختمان‏هاى ملحق به آن هم می شود؟

حسينيه ‏هاى در کنار مسجدى قديمى ساخته شده است، در حال حاضر مسجد قديم گنجايش نمازگزاران را ندارد، آيا می ‏توان حسينيه را در مسجد ادغام کرد و از آن به عنوان مسجد استفاده نمود؟

جواب سوالات بالا و سوال جواب های در زمینه احکام نماز مکان نمازگزار را در ادامه مطلب میتوانید مطالعه فرمایید.موضوعات:احكام نماز ,
احکام-نماز-ساير-مکانهاى-دينى‏ احکام-نماز-ساير-مکانهاى-دينى‏ احکام-نماز-ساير-مکانهاى-دينى‏ احکام-نماز-ساير-مکانهاى-دينى‏ احکام-نماز-ساير-مکانهاى-دينى‏ امتیاز : 95 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: 28/12/1392 ساعت: 17:49 بازدید: 43 نویسنده: فیاض آقایی

با توجه به اين که مستحب است انسان نماز را در مسجد محله خود بخواند، آيا خالى کردن مسجد محل و رفتن به مسجد جامع شهر براى خواندن نماز جماعت، اشکال دارد يا خير؟ 

نماز خواندن در مسجدى که سازندگان آن ادعا می کنند که آن را براى خود و قبيله خود ساخته ‏اند، چه حکمى دارد؟

: آيا استفاده از شبستان مسجد براى رشد فکرى، فرهنگى و نظامى (با آموزشهاى نظامى) جوانان جايز است؟ آيا با توجه به کمبود مکانهاى اختصاصى مى‏توان اين کارها را در ايوان مسجد انجام داد؟ 

جواب سوالات بالا و سوال جواب های در زمینه احکام نمازدر مسجد را در ادامه مطلب میتوانید مطالعه فرمایید.موضوعات:احكام نماز ,
احکام-نمازدر-مسجد احکام-نمازدر-مسجد احکام-نمازدر-مسجد احکام-نمازدر-مسجد احکام-نمازدر-مسجد امتیاز : 92 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

آخرین مطالب

پنجشنبه 11 اردیبهشت 1393

مطالب محبوب

پنجشنبه 11 اردیبهشت 1393
شنبه 23 فروردین 1393
پنجشنبه 14 فروردین 1393
دوشنبه 11 فروردین 1393
سه شنبه 19 فروردین 1393

صفحات مطالب