نماز

تاریخ: 28/12/1392 ساعت: 17:44 بازدید: 45 نویسنده: فیاض آقایی


 آيا نشستن و نماز خواندن يا عبور کردن از مکان‏هايى که دولت ظالم آنها را غصب مى‏کند، جايز است؟ 

نماز خواندن در زمينى که قبلاً وقف بوده و دولت آن را تصرّف نموده و در آن مدرسه ساخته است، چه حکمى دارد؟ 

من نماز جماعت را در تعدادى از مدارس اقامه مى‏کنم. زمين بعضى از اين مدارس از صاحبان آن بدون رضايت آنها گرفته شده است. نماز من و دانش‏آموزان در اين مدارس چه حکمى دارد؟ 

: اگر شخصى مدتى بر سجاده يا با لباسى که خمس به آن تعلّق گرفته است، نماز بخواند، نمازهاى او چه حکمى دارد؟ 

جواب سوالات بالا و سوال جواب های در زمینه احکام نماز مکان نمازگزار را در ادامه مطلب میتوانید مطالعه فرمایید.موضوعات:احكام نماز ,
احکام-نماز---مکان-نمازگزار احکام-نماز---مکان-نمازگزار احکام-نماز---مکان-نمازگزار احکام-نماز---مکان-نمازگزار احکام-نماز---مکان-نمازگزار امتیاز : 105 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: 28/12/1392 ساعت: 17:30 بازدید: 40 نویسنده: فیاض آقایی

س 365: خواهشمنديم به سؤالات زير پاسخ فرماييد: 1. به استناد بعضى از کتاب‏هاى فقهى، گفته شده که در روزهاى چهارم خرداد و بيست‌وششم تير(1) آفتاب به‌طور عمودى بر کعبه مى‏تابد. آيا در اين هنگام، تشخيص جهت قبله با نصب شاخص در زمانى که صداى اذان مکه بلند مى‏شود، امکان دارد؟ اگر جهت قبله در محراب مساجد با جهت سايه شاخص اختلاف داشت، کداميک صحيح‏تر است؟ 2. آيا اعتماد بر قبله نما صحيح است؟ 

اگر شدت درگيرى و جنگ مانع تعيين جهت قبله شود، آيا نماز خواندن به هر طرف صحيح است؟ 

اگر نقطه مقابل کعبه مکرّمه در طرف ديگر زمين مشخص شود به‌طورى که اگر خط مستقيمى از وسط زمين کعبه عبور کند و زمين را شکافته و از مرکز آن بگذرد، از سمت ديگر اين نقطه بيرون آيد، در اين جا چگونه مى‏توان رو به قبله ايستاد؟ 

اگر انسان در وضعيتى باشد که اصلاً جهت قبله را نداند و گمانش نيز به هيچ طرف نرود، وظيفه‏اش نسبت به نماز چيست، يعنى به کدام جهت نماز بخواند؟ 

اگر انسان در وضعيتى باشد که اصلاً جهت قبله را نداند و گمانش نيز به هيچ طرف نرود، وظيفه‏اش نسبت به نماز چيست، يعنى به کدام جهت نماز بخواند؟ 

تشخيص قبله در قطب شمال و جنوب چگونه است و نماز چگونه خوانده مى‏شود؟ 

جواب سوالات در ادامه مطلب

.........................


 موضوعات:احكام نماز ,
احکام-قبله-در-نماز احکام-قبله-در-نماز احکام-قبله-در-نماز احکام-قبله-در-نماز احکام-قبله-در-نماز امتیاز : 105 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: 28/12/1392 ساعت: 17:25 بازدید: 36 نویسنده: فیاض آقایی

دليل مذهب شيعه در مورد وقت نمازهاى روزانه چيست؟ همانگونه که می ‏دانيد اهل سنت، با داخل شدن وقت نماز عشا، نماز مغرب را قضا مى‏دانند و همچنين در مورد نماز ظهر و عصر هم به همين ترتيب است. لذا معتقدند که وقتى وقت نماز عشا داخل شد و امام جماعت براى خواندن آن بپاخاست، مأموم نمى‏تواند همراه او، نماز مغرب را بخواند و نماز مغرب و عشا را در يک زمان بجا آورد. 

برای مشاهده سوالات در زمینه وقت نماز و جواب سوال بالا به ادامه مطلب مراجعه نمایید.موضوعات:احكام نماز ,
وقت-نماز وقت-نماز وقت-نماز وقت-نماز وقت-نماز امتیاز : 105 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

آخرین مطالب

پنجشنبه 11 اردیبهشت 1393

مطالب محبوب

پنجشنبه 11 اردیبهشت 1393
شنبه 23 فروردین 1393
پنجشنبه 14 فروردین 1393
دوشنبه 11 فروردین 1393
سه شنبه 19 فروردین 1393

صفحات مطالب